Bycie pierwszym właścicielem sieci SAN nie zapewnia specjalnego statusu menedżerowi ds. pamięci masowej

Urządzenia SAN i NAS, czy jakiekolwiek inne urządzenia pamięciowe, nie przynoszą korzyści same z siebie. Bycie pierwszym właścicielem sieci SAN nie zapewnia specjalnego statusu menedżerowi ds. pamięci masowej. Podobnie jak inne technologie, również sieciowa pamięć masowa jest narzędziem do realizacji celów biznesowych. Najlepszą technologią jest ta, która przynosi maksimum korzyści biznesowych za najniższą cenę.

Choć spostrzeżenie to może się wydawać oczywiste, byłbyś zdziwiony, gdybyś dowiedział się, jak wielu menedżerów ds. pamięci masowej nadal uważa sieci FC SAN za szczytowe osiągnięcie technologii pamięciowej. Udany marketing wyniósł sieci FC SAN do statusu symbolu — celu, do którego muszą aspirować wszyscy, którzy zawodowo zajmują się pamięcią masową.

To, co dziś uchodzi za sieci SAN, można porównać do „centrum butikowego” w południowej Kalifornii. Miejscowość może być tłumnie odwiedzana przez gwiazdy ekranu, a jednocześnie sprawiać wrażenie nie wykończonej, mieć słabo rozwiniętą sieć usług i być horrendalnie droga. Wniosek: większość sieci SAN bieżącej generacji to dobre miejsce, żeby wysłać dane na wakacje, pod warunkiem że masz pieniądze i nie potrafisz wydać ich mądrzej.

Z drugiej strony współczesne sieci SAN sprawdzają się w niektórych zastosowaniach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>