Marketetura

Większość szumu wokół sieciowej pamięci masowej to oczywiste kłamstwa: czysta „marketektura”, którą klienci powinni przejrzeć na wylot, aby uniknąć nieprzemyślanych lub niefortunnych zakupów („marketektura” to termin wymyślony przez autora jest to udane technologicznie pojęcie lub rozwiązanie, które trafiło w ręce pracowników działu marketingu).

Skupisz się na praktycznych, wziętych z życia przykładach, które pokażą, co w technologii sieciowej pamięci masowej działa, co nie, a co jest potrzebne. Przyjrzysz się też związkom między aplikacjami a pamięcią masową, aby poznać najbardziej efektywne strategie zastosowania pamięci. Kiedy pisałem tę książkę, wiele osób nie rozumiało problemów związanych z przechowywaniem danych, architekturą pamięciową i jej zarządzaniem. Ponieważ obecna technologia SAN jest w powijakach, wydaje się oczywiste, że strategie zarządzania, które skupiają się na kontrolowaniu wykorzystania pojemności urządzenia pamięciowego oraz współdziałania komponentów, nie rozwiązują problemu zarządzania pamięcią masową. To aplikacja musi sterować zarządzaniem pamięcią masową, ponieważ właśnie ona stanowi ostateczny probierz tego, jak dobrze zarządzana jest sama infrastruktura pamięciowa.

Na koniec przyjrzysz się nowym dziedzinom technologii pamięciowej, zwłaszcza obiektowym metodom klasyfikowania danych oraz zarządzaniu cyklem życia informacji, które stanowią warunek sine qua non zarządzania pamięcią masową. Zarządzanie danymi w środowisku pamięci masowej to jedyny efektywny sposób zarządzania samą pamięcią.

Podsumowując: jeśli szukasz wprowadzenia do technologii komponentów i platform pamięci masowej, powinieneś sięgnąć po książkę The Holy Grail of Data Storage Management tego samego autora. Jeśli rozumiesz rolę poszczególnych komponentów i potrzebujesz strategicznej porady podczas rozwiązywania obecnych oraz przyszłych problemów z pamięcią masową — problemów, które w największym stopniu obciążają Twój ograniczony budżet IT — trafiłeś pod właściwy adres.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>