PAMIĘĆ O ROZDZIELCZOŚCI ATOMOWEJ

– PAMIĘĆ NEAR-ONLINE — kombinacja pamięci online i offline zwykle dane przechowywane w bibliotekach optycznych. Pamięć near-online jest tańsza, trwalsza, a dostęp do niej trwa tylko nieznacznie dłużej niż do danych zapisanych na szybkich dyskach twardych. Jest znacznie szybsza i łatwiej dostępna niż pamięć offline.

– PAMIĘĆ O DOSTĘPIE SWOBODNYM (RAM) — zintegrowany układ pamięciowy, który umożliwia zapisywanie i pobieranie informacji przez procesor lub kontroler. Informacje mogą być zapisywane lub pobierane w dowolnej kolejności, a wszystkie komórki pamięci są dostępne w jednakowym stopniu. Pamięć o dostępie swobodnym jest zwykle ulotna, co oznacza, że jej zawartość znika po odłączeniu zasilania. Pamięcią

– o dostępie swobodnym jest pamięć komputera, którą mogą adresować programy użytkownika.

– PAMIĘĆ O ROZDZIELCZOŚCI ATOMOWEJ — technologia wywodząca się z mikroskopu atomowego, w której nośnik pamięciowy przesuwa się pod końcówkami sond emitującymi światło laserowe o szerokości jednego atomu. Aby odczytać zapisane obszary nośnika, końcówki sond emitują słabsze, jeszcze czulsze światło laserowe.

– PAMIĘĆ OFFLINE — rzadko używane dane, które są przechowywane offline np. w archiwum taśm. Wykorzystanie pamięci offline jest najtańszą i zarazem najwolniejszą metodą przechowywania danych obejmuje użycie taśm, mikrofilmów i nośników pa-pierowych. Wprowadzenie danych offline do środowiska online wymaga ręcznej in-terwencji.

– PAMIĘĆ ONLINE — najszybsza i najdroższa pamięć masowa, która składa się z często używanych plików, przechowywanych na dysku twardym komputera.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>