SERWOSYSTEM KLINOWY I SERWER
– SERWER — komputer, który zapewnia dostęp do sieci i jej zasobów, jest wyposażony w oprogramowanie administracyjne i udostępnia usługi (takie jak przechowywanie plików) komputerom biurkowym.
– SERWERY KLASTROWE — wiele hostów połączonych prywatną linią komunikacyjną na przykład ethemetową siecią szkieletową, i tworzących zespół, który działa jako jednostka, wykonując złożone instrukcje przez podział obciążenia pomiędzy wszystkie elementy takiego kręgu.
– SERWOMOTOR — silnik używany do pozycjonowania ramienia aktywatora oraz głowic zapisująco-odczytujących nad dyskiem twardym.
– SERWOSYSTEM KLINOWY — pewna część CYLINDRA zawiera dane przeznaczone dla mechanizmu pozycjonującego. W przerwach między sektorami zapisane są dane serwo, dzięki którym głowica nie zbacza z cylindra. Zobacz też OSADZONE DANE SERWO.
– SETUP — program używany przez komputery typu AT do modyfikowania informacji w pamięci CMOS. Program ten jest zwykle zapisany w systemowym BlOS-ie i uruchamiany z klawiatury. W niektórych systemach znajduje się na dyskietce.
– SIEĆ KORPORACYJNA — system połączeń sieciowych, który scala wszystkie sieci lokalne firmy, pozwalając na komunikację między odległymi geograficznie lokalizacjami i ośrodkami.
– SIEĆ LOKALNA (LAN) — sieć komunikacyjna służąca do łączenia komputerów
– i innych urządzeń elektronicznych na ograniczonym geograficznie obszarze. Sieć lokalna może na przykład łączyć użytkowników w jednym budynku, umożliwiając im udostępnianie danych, wymianę poczty elektronicznej i współdzielenie urządzeń pe-ryferyjnych.
– SIEĆ OTWARTA — sieć zbudowana ze sprzętu zgodnego ze standardami branżowymi, które umożliwiają współpracę różnych systemów operacyjnych (na przykład Uniksa, Windows NT).
– SIEĆ ROZLEGŁA (WAN) — sieć korzystająca z długodystansowej, szybkiej technologii komunikacyjnej (na przykład linii telefonicznych i satelitów) w celu łączenia odległych komputerów.
Leave a reply