Specjalne układy TCP

Oczywiście, aby odróżnić swoje produkty od oferowanych przez konkurentów, niektórzy producenci „zwiększają wartość” swoich kart, dodając do nich funkcje takie jak uruchamianie komputera na sygnał z sieci lokalnej (ang. Wake on LAN) albo specjalne układy TCP odciążające procesor główny (ang. TCP ojfload engine, TOE), ale standardowe funkcje dostępne są bez względu na to, czy klient kupi kartę rozbudowaną, czy też tańszą wersję podstawową.

W ostatecznym rozrachunku klienci korzystają na standardach otwartych, ponieważ wyrównują one szanse producentów. Pozwalają na szczegółowe porównywanie różnych produktów i dają gwarancję podstawowej zgodności, co z kolei pozwala oprzeć decyzję o zakupie na czynnikach takich jak wydajność, funkcjonalność i cena. Istnienie standardów otwartych w dziedzinie łączności sieciowej zawdzięczamy firmom debiutującym na rynku technologii sieciowej, które konkurowały z poprzednią generacją producentów własnościowych rozwiązań, a także klientom, którzy zagłosowali swoimi książeczkami czekowymi na produkty oparte na standardach otwartych.

Oczywiście standardy prowadzą do upowszechnienia, a upowszechnienie technologii wywiera nacisk na obniżenie cen. Właśnie dlatego za przełączniki gigabitowego Ethernetu, które w 2000 roku kosztowały 3000 dolarów za port, pod koniec roku 2001 płaciło się mniej więcej 450 dolarów za port, a obecnie ceny oscylują w pobliżu 300 dolarów. W miarę jak na rynek trafiało coraz więcej przełączników zgodnych ze standardami i zapewniających praktycznie te same korzyści biznesowe, większość klientów optowała za produktami tańszymi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>