Szybsze odzyskiwanie danych

Niektóre rozwiązania DDT, np. e-magazyn, nie tylko skracają czas tworzenia kopii zapasowej, ale przyspieszają też proces odzyskiwania danych. Producenci programów do archiwizacji danych na taśmach z wielu powodów woleli wypowiadać się o tworzeniu kopii zapasowej niż o odzyskiwaniu z niej danych.

Jedną z przyczyn jest to, że użytkownicy przywiązują większą wagę do coraz bardziej napiętego harmonogramu tworzenia kopii zapasowej, co natychmiast wykorzystali producenci, chwaląc się wysoką wydajnością swoich systemów archiwizacji. Chociaż zdrowy rozsądek podpowiada, że tworzenie kopii zapasowej nie jest celem samym w sobie, ale ma umożliwić ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami mogącymi uszkodzić podstawową kopię danych, to jednak użytkownicy rzadko zastanawiali się nad znaczeniem szybkiego odzyskiwania danych. Kiedy zaś zaczęli już na to zwracać baczniejszą uwagę, producenci natychmiast zaczęli proponować odporne na uszkodzenia systemy lustrzane, zastępujące układy taśmowe.

Dane mogą być odzyskiwane na dwa sposoby. Po pierwsze, można je przesyłać stru-mieniem (lub strumieniami) bezpośrednio z taśmy do podstawowej pamięci masowej, w której wykonano kopię zapasową— co przypomina nieco odwróconą operację zapisu kopii zapasowej z pominięciem serwera.

Taka strategia ma sens, jeśli platforma docelowa, do której przesyłane są odzyskiwane dane, jest identycznie (lub prawie identycznie) skonfigurowana jak ta, z której skopiowano pierwotne informacje.

One comment to Szybsze odzyskiwanie danych

  • MK  says:

    Dzięki za artykuł. odzyskiwaniem danych zajmuje sie zawodowo, dlatego kazdy taki artykul lykam jak mlody pelikan 🙂
    Pozdrawiam,
    Marek.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>